ERP ile işinizi BÜYÜTÜN!

Hizmet verdiğimiz tüm konularda uzmanlarımız tarafından hazırlanan güncel blog yazılarımız. Webcodext blog yazılarını kendi bünyesinde uzman editörler tarafından sunmaktadır.

ERP ile işinizi BÜYÜTÜN!


ERP (Enterprise Resource Planning) Kurumsal Kaynak Planlama olarak adlandırılır. İşletmenin tüm verilerinin birleştirilip en doğru şekilde kullanılması için tasarlanmış bir yapıdır. Kurumsal kaynak planlama yazılımı olarak belirtilmektedir. Bu yazılımlar ; satış, muhasebe, üretim, insan kaynakları, stok ve satınalma birimlerine ait  tüm verilerin tek veri tabanında  bir araya gelmese yardımcı olan sistemlerdir.

ERP kullanımında, veriler doğru şekilde sürecin en başından itibaren kaydedilir, farklı departmanlar tarafından yorumlanır-işlenir ve sonuç bilgi olarak görüntülenir. ERP ilk zamanlarda üretim yapan şirketler tarafından yoğun kullanılmaktaydı ancak günümüzde birçok alanda ve sektörde başarıyla kullanımı mevcuttur.

ERP kullanımı uygun olan şirketlerin departmanları aşağıda sunulmaktadır.

 

Finans Departmanı
Muhasebe Departmanı
Satış Departmanı
Satın Alma Departmanı
Üretim
Stok Yönetimi
Bakım Onarım Birimi
Satış Sonrası Destek
İnsan Kaynakları

 11-10-2018    WebCodext  

Planladığınız bir dijital projeniz varsa hayata geçirileceğini değerlendirmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sizi Arayalım...