Seo NEDİR ?

Arama motorları, referans oldıukları web sayfalarını kendi puanlama sistemlerine göre listeleme yapar. Arama motorunda en üst sırada çıkan web sayfası, aranan kelimede, arama motoruna göre en değerli web sayfasıdır. İnternet kullanıcılarının rahat ettiği, kullanım kolaylığı olan tüm konular, arama motorlarının da önem verdiği konulardır.

Arama motorlarının dikkat ettiği bir çok konu bulunmaktadır. Bunlardan en önemlileri; güvenlik sertifikası; (SSL), doğru link yapısı (URL), sayfa içeriği ile uyumlu sayfa açıklaması, alan adı (domain) yaşı, anahtar kelime ve alan adı uyumu, mobil kullanım uygunluğu (responsive), sayfa yerleşimi başlıkları, özgün içerik vb'dir.

İç SEO Çalışması

Seo çalışmaları öncelikle iç seo dediğimiz web sayfası yazılım aşamasından başlamaktadır. Çünkü dikkat edilmesi gereken ve çalışmaya başarı getirmesinin temelinde bulunan çalışmalar iç seo çalışmalarıdır. Web sayfanız öncelikle yazılımsal düzenlemeler ile seo çalışmalarına uygun hale getirilmelidir. Bu çalışmaların içerisinde sayfa açılış hızını iyileştirmekten başlayan çalışmaların temelinde olması gereken kriterlere uygun hale getirilmesi için yapılan grup çalışmalarıdır. 

Dış SEO Çalışması

İç seo çalışması tamamlandığında, sayfanız dışında gerçekleşecek olan çeşitli tanıtım çalışmalarıdır. Sosyal medya paylaşımlarından, sektör kelimelerine uygun blog backlink inşaasına kadar bir çok çalışmayı kapsamaktadır.

Seo çalışmalarında yapılması gerekenler aslında birkaç teknik hamleden sonra sadece ve sadece sayfanıza olan ilginizdir. Özgün içerik ve güncel web sayfası seo çalışmalarının temelini oluşturmaktadır. Seo çalışmaları planlı, düzenli ve aylık yapılması gereken çalışmalardır.

NEDEN WebCODEXT ?
  •  Tasarımdan, yazılıma kadar olan süreçte SEO konusuna dikkat ediyoruz.
  •  Bulunmak istediğiniz kelimelerin raporlarını sunuyoruz. Hedef ziyaretçi planı çiziyoruz.
  •  Ziyaretçi analizi yapıyoruz. Müşterileriniz zaten sizin, biz web sayfasından ayrılanlarla ilgileniyoruz. Neden sayfadan ayrıldığını buluyoruz.
  •  Çalışmalarımızı ve güncel durumunuzu size aylık rapor halinde sunuyoruz.

Her yönüyle SEO

Günümüz dijital pazarlama stratejilerinden biri olan SEO popülerliği her geçen gün artmaktadır. İnternette rahatlıkla bulabileceğiniz SEO analiz araçları ile web sayfanızın seo analizini yapabilirsiniz.

Dijital Kimlik için dijital bir evinizin olması gerekir.

 WEB PAKETLERİ SİZE UYGUN BİR

DİJİTAL EV & DİJİTAL KİMLİK VEREBİLİR

Planladığınız bir dijital projeniz varsa hayata geçirileceğini değerlendirmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sizi Arayalım...